Середа, 20.06.2018, 19:47
Комунальна установа
 Сумська загальноосвітня школа
I-III ступенів №27,
м. Суми, Сумської областіНаше опитування
Загальний стаж вашої педагогічної діяльності?
Всього відповідей: 185
Закладки
Карта
Статистика
Форма входу

Для учнів

Єдині вимоги до учня

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

1. Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, чистий та охайний, у шкільній формі (постанова кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. №1004 «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти»).При вході до школи дотримується правил ввічливості.

2. Забороняється приносити до школи та на її територію вибухові та вибухонебезпечні предмети , шкідливі для здоров`я речовини, зброю, спиртні напої, наркотики інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.Жуйками дозволяється користуватися за межами школи.

3. Учень дотримується правил ввічливості, знімає в гардеробі верхній одяг і прямує до місця проведення уроку.

4.  Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з її території в урочний час. У разі пропуску навчальних занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє), про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

5. Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя: книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленим домашнім завданням з предметів згідно  розкладу уроків.

6. Учень проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

7. Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

8.Учні бережуть майно школи, надають посильну допомогу в його ремонті, охайно ставляться як до свого, так і до чужого майна.

4. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

ПОВЕДІНКА НА ЗАНЯТТЯХ

1.При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’являти щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозволу вчителя.

4. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

ПОВЕДІНКА ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗАНЯТЬ

1. До початку уроку учень повинен прибути до кабінету до першого дзвінка; після першого дзвінка з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватися до уроку.

2.   Під час перерви учні зобов’язані: навести чистоту та порядок на своєму робочому місці; вийти з класу; рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони; підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням; допомагати підготовляти клас на прохання вчителя до наступного уроку; у разі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попростити дозволу сісти на місце.

3.   Під час перерв учням забороняється: бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих до ігор; штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим; палити в будівлі і на території школи.

4.  Після закінчення занять учень повинен: одержати одяг з гардеробу, акуратно одягнутися і покинути школу, дотримуючись правил ввічливості.

5.  Черговий по класу знаходиться в класі під час перерви, забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення; допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку; стежить і підтримує відповідні санітарні умови.

6.  Учні, знаходячись в їдальні, підкоряються вимогам вчителя і працівників їдальні; дотримуються черги при купівлі їжі; проявляють увагу й обережність при отриманні і вживанні гарячих і рідких страв; вживають їжу й напої, придбані в їдальні чи принесені з собою, тільки в їдальні; прибирають за собою столові прибори і посуд після вживання їжі.

КІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.

2. Учні не мають права під час знаходження на території школи та при проведенні шкільних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я та оточуючих.

3. Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення навчальних занять або позаурочних заходів без дозволу працівників школи.

 

ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ УЧНЯ

 Учні мають право на:
 •  Права і обов'язки дитини охороняються Конвенцією ООН про права дитини, чинним Законодавством України.
 • Вільний вираз власних поглядів, переконань і думок; поглядам дітей приділяється належна увага відповідно до їх віку.
 • Свободу отримання інформації.
 •  Свободу думки, совісті і релігії.
 •  На пошану людської гідності.
 • Здобуття безкоштовної освіти відповідно до державних освітніх стандартів, розвиток своєї особи, своїх талантів, розумових і фізичних здібностей. Навчання в рамках державних стандартів за індивідуальним навчальним планом в порядку, визначеному Статутом школи (навчання вдома за медичними довідками).
 •  Оцінку знань і умінь навчання, отримання оцінки по кожному предмету виключно відповідно до своїх знань і умінь.
 • Завчасне повідомлення про терміни і об'єм контрольних робіт відповідно до графіка.
 • Об'єм часу на виконання обов'язкової частини домашнього завдання не повинен перевищувати 50% об'єму виконаної роботи на уроці з відповідного предмета.
 • Участь в культурному житті школи, в заходах.
 • Участь в управлінні освітньою установою в порядку, визначуваному Статутом школи.
 •  Пільги і матеріальну допомогу відповідно до діючих норм.
 •  Створення різних суспільних об'єднань, якщо вони не суперечать Статуту школи.
 • Використання права екстернату, домашнього навчання, дострокової здачі іспитів.
 • Відкритий вислів своєї думки про якість освітнього процесу на Раді школи, засіданні комісії з прав дитини.
 •  Внесення пропозицій про зміни в освітній діяльності школи в затвердженому порядку.
 •  Використання для виступів засобів масової інформації школи, видання газет, рукописних журналів.
 •  Право знати про одержані оцінки, як за усні, так і за письмові роботи.
 • Право бути вислуханим.

 

Вказівки по веденню щоденника

1. Щоденник є ШКІЛЬНИМ документом учня.

2. Учень (починаючи з 2 класу) акуратно заповнює лицьову сторону обкладинки, вписує назви предметів, прізвища, імена і по батькові викладачів, розклад уроків, факультативних занять, позакласних і позашкільних заходів.
3. Учень щодня записує домашні завдання в графи того дня, на який вони задані, в період шкільних канікул - план позакласних і позашкільних заходів.
4. Учень пред'являє щоденник на першу вимогу вчителів і класного керівника.
5. Вчитель, оцінює учня виставляє оцінку в класний журнал і одночасно вписує її в щоденник і завіряє своїм підписом.
6. Класний керівник стежить за наявністю в щоденнику всіх оцінок, отриманих учнем протягом тижня. В кінці щоденника виставляються підсумкові відомості про успішність і пропуски учня.
7. Батьки щонеділі переглядають і підписують щоденник.
8. Адміністрація школи здійснює систематичний контроль за веденням щоденника.

Першокласникам
Випускникам

      Десять універсальних рецептів від психолога для успішного виконання тестових завдань ЗНО

     Поради учням: як найкраще запам’ятати матеріал

Пошук
Освітні сайти
Фраза дня

Сумська ЗОШ № 27 © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz