Неділя, 04.12.2016, 23:30

Готуємось до школи разом

Оцінити підготовленість своєї дитини до школи батькам допоможе такий тест.

Чи готова дитина до школи ?

·        Чи хоче Ваша дитина йти до школи?

·        Чи думає Ваша дитина про те, що у школі вона багато дізнається й навчатися буде цікаво?

·        Чи може Ваша дитина самостійно виконувати справу, яка потребує зосередженості, впродовж 30 хвилин (наприклад, збирати пазли)?

·        Чи Ваша дитина у присутності незнайомих анітрохи не соромиться?

·        Чи вміє Ваша дитина складати розповіді за картинкою не коротші, ніж із п’яти речень?

·        Чи може Ваша дитина розповісти напам’ять кілька віршів?

·        Чи вміє вона змінювати іменники за числами?

·        Чи вміє Ваша дитина читати по складах або цілими словами?

·        Чи вміє Ваша дитина рахувати до 10 і в зворотному порядку?

·        Чи може вона розв’язувати прості задачі на віднімання й додавання одиниці?

·        Чи правильно, що Ваша дитина має «тверду руку» (розвинуту дрібну моторику)?

·        Чи любить вона малювати і розфарбовувати картинки?

·        Чи може Ваша дитина користуватися ножицями і клеєм (наприклад, робити аплікації)?

·        Чи може вона зібрати пазли з п’яти частин за хвилину?

·        Чи знає дитина назви диких і свійських тварин?

·        Чи може вона узагальнювати поняття (наприклад, назвати одним словом овочі помідори, моркву, цибулю)?

·        Чи любить Ваша дитина самостійно працювати – малювати, збирати мозаїку тощо?

·        Чи може вона розуміти і точно виконувати словесні інструкції?

Кожна позитивна відповідь оцінюється  одним балом. Результати тестування залежать від кількості позитивних відповідей на запитання тесту.  Отже, якщо балів:

15 – 18 – дитина готова йти до школи. Ви не дарма з нею працювали, а шкільні труднощі, якщо і виникнуть, можна буде легко подолати;

10 – 14 – Ви на правильному шляху, дитина багато чого навчилася, а запитання, на які Ви відповіли "ні”, підкажуть Вам, над чим іще потрібно попрацювати;

9 і менше – почитайте спеціальну літературу, постарайтеся приділяти більше часу заняттям з дитиною, зверніть увагу на те, чого вона не вміє.

Результати можуть Вас розчарувати. Але всі ми – учні у школі життя. Дитина не народжується першокласником, готовність до школи – це комплекс здібностей, що піддаються корекції. Вправи, завдання, ігри, обрані Вами для розвитку дитини, вона легко і весело може  виконувати з мамою, татом, бабусею, старшим братом – усіма, хто має час і бажання навчатися разом з дитиною. Добираючи завдання, зверніть увагу на слабкі місця розвитку дитини.

Поради батькам: як підготувати дитину до школи.

Психологічна готовність дитини до шкільного навчання полягає в тому, щоб до часу вступу до школи в неї склалися психологічні риси, які властиві школяру. Вона включає в себе мотиваційну, розумову, емоційну-вольову, соціальну готовність.

До вступу у школу у дитини мають бути сформовані знання про навколишнє середовище:

• знання про себе, про свою родину, про своє місто, вулицю;
  • знання про явища природи: пори року, місяці, дні тижня, про явища природи;
  • знання про дорослих людей: за віком, професією, якостями характеру.

Займаючись з дитиною, враховуйте такі моменти:

• Плануйте заняття таким чином, щоб діти досягли успіху.
  • Хваліть дитину за успіхи.
  • Намагайтеся позитивно ставитися до до невдач дитини.
  • Будьте терплячі, коли доводиться показувати одне і те саме багато разів.
  • Концентруйте увагу на сильних рисах дитини, а не на її слабкостях. Плануйте подальшу роботу, опираючись на ці сильні риси.
  • Завдання повинні бути достатньо складними, щоб бути цікавими, проте не занадто, щоб не викликати у дитини розгубленості.
  • Будьте постійними у своїх вимогах до дитини.
  • Доручайте відповідати дитині за будь-які види діяльності.
  • Надавайте дитині можливість продемонструвати свої досягнення.
  • Використовуйте всі можливості матеріалу для того, щоб зацікавити дитину, ставлячи проблему, активізуючи самостійне мислення;
  • Організовуйте співробітництво з дитиною, здійснюючи взаємодопомогу та співробітництво;
  • Робіть усе можливе, щоб ваша дитина була щасливою.