Середа, 12.12.2018, 22:59

Який клас ви обрали (або збираєтесь обрати)

Методичне об'єднання вчителів художньо-естетичного циклу

До методичного об’єднання входять  учителі: Харченко В.Ю., Старинська У.В., Латіфова Н.Г.– спеціалісти вищої категорії.

Харченко Валентина Юріївна, вчитель музичного мистецтва, художньої культури, образотворчого мистецтва у педагогічній діяльності використовує  нові підходи до навчання, виховання учнів, будує навчальний процес на принципах єдності національного та загальнолюдського аспектів змісту музичної освіти, що забезпечує орієнтацію навчального матеріалу на цінності української  національної  музичної культури  та  світову музичну  класику. У своїй роботі поєднує традиційні й елементи інноваційних  технологій,  створює  комфортну, душевну атмосферу, ставить за мету не лише «повторити», «засвоїти», «закріпити», а насамперед «пережити», «створити», «виразити»;  у системі «учень-учитель» вважає єдино правильними стосунки співпраці, співпереживання. Велику увагу приділяє обдарованим  дітям. Є керівником вокального ансамблю «Мрія», фольклорного колективу «Джерельце». Активно і з задоволенням діти беруть участь у шкільних, міських та обласних конкурсах, концертах і отримують перемогу.

Старинська Уляна Василівна, вчитель музичного мистецтва, вважає, що найближчий шлях до серця дитини, місток, який об’єднує внутрішню чистоту та мораль, етику та естетику – це пізнання прекрасного, переживання радості зустрічі з ним. Своїм завданням учитель бачить пробудження в дітей зацікавленості мистецтвом, відкриття його живої душі  через яскраві художні образи. Найкращий шлях – за допомогою музичної казки. Театралізовані дійства на основі казок приваблюють дітей. Тому важливим навчально-виховним засобом є музично-театральна творчість. На уроках та в позакласній роботі педагог використовує музичні казки, у яких акторський хист учнів виявляється паралельно зі співочим талантом. Під час театралізації музичної казки діти думають, аналізують, дають оцінку дійовій особі, партнеру, собі. Учасники вокального колективу «Веселі нотки» та театрального колективу «Дзвіночок» беруть участь у міських та обласних конкурсах і отримують призові місця.

Латіфова Неллі Григоріївна, вчитель образотворчого мистецтва формує у дітей здібність нестандартно  відтворювати навколишній світ, розвиває творче сприйняття і самостійність мислення, вчить дітей творчо підходити до вирішення будь-яких проблем, формує індивідуальність дитини, навчає дітей спостерігати за навколишньою дійсністю, розвиває уміння бачити життя очима художника. Неллі Григоріївна вважає, що образотворче мистецтво зображує не тільки зорові образи, але й розкриває духовний світ людини. Без мистецтва, без вміння перетворювати в образи свої турбування, вміння сприймати переживання інших, переживання природи, – душевний світ стане порожнім і не буде тієї великої сили, що зігріває холодні розуми, робить їх теплими і людяними. Крім того є можливість навчати дітей образотворчій діяльності, залучати їх до мистецтва і відкривати чарівний світ творчості і фантазії, який подарує щастя та щирі посмішки на обличчях школярів. На уроках Неллі Григоріївни діти вчаться слухати те, що говорить нам світ і говорити світу про те, що відбувається в нас. Учні Неллі Григоріївни беруть участь у міських та обласних конкурсах і отримують призові місця.

Сумська ЗОШ № 27 © 2018