Середа, 20.06.2018, 19:49
Комунальна установа
 Сумська загальноосвітня школа
I-III ступенів №27,
м. Суми, Сумської областіНаше опитування
Загальний стаж вашої педагогічної діяльності?
Всього відповідей: 185
Закладки
Карта
Статистика
Форма входу

Права та обов'язки

Зовнішній вигляд учнів

Адміністрація школи звертається до батьків з проханням постійно контролювати виконання учнями вимог щодо зовнішнього вигляду. Ці вимоги співпадають з державною політикою України у цьому питанні. Крім того, дані вимоги допомагають правильному вихованню ділової культури та зменшують відповідні видатки батьків.

Згідно з Указом Президента України від 02.06.1996 р. № 417 «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.96р. № 1004 «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти», наказом Головного управління освіти й науки м. Суми від 03.06.2004р. № 189 «Про шкільну форму» та від 09.12.2004 р. № 346 «Про посилення контролю щодо забезпечення шкільною формою учнів загальноосвітніх закладів освіти»  учень повинен з’являтися до школи у формі, яка є обов’язковою. Шкільна форма учня Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27, м.Суми, Сумської області має встановлений зразок, затверджений протоколом спільного засідання педагогічної ради, батьківського комітету та Радою учнівського самоврядування.

Щоденний одяг для занять (хлопці)

- для учнів 1-7 класів діловий костюм: піджак чорного, брюки чорного кольору

- для учнів 8-11 класів діловий костюм чорного кольору

- сорочка біла або однотонна світлого кольору

- краватка чорна або однотонна стриманого кольору

- туфлі (не кросівки)

 Зміни, які допускаються взимку, при низькій температурі

- легкий светр (гольф) під піджак

- жилет (на сорочку під піджак)

Зміни, які допускаються влітку, при високій температурі

- біла сорочка з коротким рукавом (не футболка) без піджака

- літні відкриті туфлі

Щоденний одяг для занять (дівчата)

·     для учениць 1-7 класів діловий костюм (жакет чорного кольору та спідниця без розрізів до коліна чорного кольору;

жакет чорного кольору та брюки (не джинси та не stretch – модель) чорного кольору; жакет чорного кольору та сарафан

 чорного кольору) ;

·     для учениць 8-11 класів діловий костюм чорного кольору (жакет та спідниця без розрізів до коліна, жакет та брюки

(не джинси та не stretch – модель) чорного кольору, жакет та сарафан чорного кольору) ;

·     блуза біла або однотонна світлого кольору (не футболка або майка);

·     туфлі (без підборів або невисокимпідбором, платформою помірної висоти, не кросівки);

·     колготи тілесного або темного кольору.

Зміни, які допускаються взимку, при низькій температурі

·     легкий светр (гольф) під жакет

·     жилет (на блузу під піджак).

Зміни, які допускаються влітку при високій температурі

·     блуза з коротким рукавом (не футболка) без жакета;

·     літні відкриті туфлі.

Одяг для занять фізичною культурою

      Спортивний костюм, футболка,  кросівки або кеди, змінні шкарпетки, стрічка або заколка для довгого волосся.

Доповнення при заняттях взимку на свіжому повітрі

      Спортивний капелюх, куртка або додатковий спортивний костюм, рукавички

Важливо

·     Шкільна форма має бути бездоганно випрана та випрасувана.

·     Учень повинен мати чисту носову хустинку, гребінець.

·     Учень зобов’язаний слідкувати за чистотою тіла, рук, зубів, носа, вух.

·     У другій половині дня (під час роботи групи подовженого дня) для 1-5 класів дозволяється зміна

      ділового одягу на одяг довільно спортивного стилю.

 Категорично не дозволяється

·     Мати неохайне довге волосся, фарбувати його.

·     Мати довгі нігті або вкривати їх лаком яскравого кольору.

·     Накладати макіяж на обличчя.

·     Носити прикраси (крім пари невеликих сережок для дівчат).

·     Використовувати на території школи значки політичних партій та релігійних конфесій.

·     Не допускається вживання нецензурних слів.

·     У школі категорично забороняється палити.

·     Носити джинси

Єдині вимоги до учня

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

1. Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, чистий та охайний, у шкільній формі (постанова кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. №1004 «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти»).При вході до школи дотримується правил ввічливості.

2. Забороняється приносити до школи та на її територію вибухові та вибухонебезпечні предмети , шкідливі для здоров`я речовини, зброю, спиртні напої, наркотики інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.Жуйками дозволяється користуватися за межами школи.

3. Учень дотримується правил ввічливості, знімає в гардеробі верхній одяг і прямує до місця проведення уроку.

4.  Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з її території в урочний час. У разі пропуску навчальних занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє), про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

5. Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя: книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленим домашнім завданням з предметів згідно  розкладу уроків.

6. Учень проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

7. Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

8.Учні бережуть майно школи, надають посильну допомогу в його ремонті, охайно ставляться як до свого, так і до чужого майна.

4. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

ПОВЕДІНКА НА ЗАНЯТТЯХ

1.При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’являти щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозволу вчителя.

4. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

ПОВЕДІНКА ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗАНЯТЬ

1. До початку уроку учень повинен прибути до кабінету до першого дзвінка; після першого дзвінка з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватися до уроку.

2.   Під час перерви учні зобов’язані: навести чистоту та порядок на своєму робочому місці; вийти з класу; рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони; підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням; допомагати підготовляти клас на прохання вчителя до наступного уроку; у разі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попростити дозволу сісти на місце.

3.   Під час перерв учням забороняється: бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих до ігор; штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим; палити в будівлі і на території школи.

4.  Після закінчення занять учень повинен: одержати одяг з гардеробу, акуратно одягнутися і покинути школу, дотримуючись правил ввічливості.

5.  Черговий по класу знаходиться в класі під час перерви, забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення; допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку; стежить і підтримує відповідні санітарні умови.

6.  Учні, знаходячись в їдальні, підкоряються вимогам вчителя і працівників їдальні; дотримуються черги при купівлі їжі; проявляють увагу й обережність при отриманні і вживанні гарячих і рідких страв; вживають їжу й напої, придбані в їдальні чи принесені з собою, тільки в їдальні; прибирають за собою столові прибори і посуд після вживання їжі.

КІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.

2. Учні не мають права під час знаходження на території школи та при проведенні шкільних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я та оточуючих.

3. Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення навчальних занять або позаурочних заходів без дозволу працівників школи.

 

ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ УЧНЯ

 Учні мають право на:
 •  Права і обов'язки дитини охороняються Конвенцією ООН про права дитини, чинним Законодавством України.
 • Вільний вираз власних поглядів, переконань і думок; поглядам дітей приділяється належна увага відповідно до їх віку.
 • Свободу отримання інформації.
 •  Свободу думки, совісті і релігії.
 •  На пошану людської гідності.
 • Здобуття безкоштовної освіти відповідно до державних освітніх стандартів, розвиток своєї особи, своїх талантів, розумових і фізичних здібностей. Навчання в рамках державних стандартів за індивідуальним навчальним планом в порядку, визначеному Статутом школи (навчання вдома за медичними довідками).
 •  Оцінку знань і умінь навчання, отримання оцінки по кожному предмету виключно відповідно до своїх знань і умінь.
 • Завчасне повідомлення про терміни і об'єм контрольних робіт відповідно до графіка.
 • Об'єм часу на виконання обов'язкової частини домашнього завдання не повинен перевищувати 50% об'єму виконаної роботи на уроці з відповідного предмета.
 • Участь в культурному житті школи, в заходах.
 • Участь в управлінні освітньою установою в порядку, визначуваному Статутом школи.
 •  Пільги і матеріальну допомогу відповідно до діючих норм.
 •  Створення різних суспільних об'єднань, якщо вони не суперечать Статуту школи.
 • Використання права екстернату, домашнього навчання, дострокової здачі іспитів.
 • Відкритий вислів своєї думки про якість освітнього процесу на Раді школи, засіданні комісії з прав дитини.
 •  Внесення пропозицій про зміни в освітній діяльності школи в затвердженому порядку.
 •  Використання для виступів засобів масової інформації школи, видання газет, рукописних журналів.
 •  Право знати про одержані оцінки, як за усні, так і за письмові роботи.
 • Право бути вислуханим.

 

Вказівки по веденню щоденника

1. Щоденник є ШКІЛЬНИМ документом учня.

2. Учень (починаючи з 2 класу) акуратно заповнює лицьову сторону обкладинки, вписує назви предметів, прізвища, імена і по батькові викладачів, розклад уроків, факультативних занять, позакласних і позашкільних заходів.
3. Учень щодня записує домашні завдання в графи того дня, на який вони задані, в період шкільних канікул - план позакласних і позашкільних заходів.
4. Учень пред'являє щоденник на першу вимогу вчителів і класного керівника.
5. Вчитель, оцінює учня виставляє оцінку в класний журнал і одночасно вписує її в щоденник і завіряє своїм підписом.
6. Класний керівник стежить за наявністю в щоденнику всіх оцінок, отриманих учнем протягом тижня. В кінці щоденника виставляються підсумкові відомості про успішність і пропуски учня.
7. Батьки щонеділі переглядають і підписують щоденник.
8. Адміністрація школи здійснює систематичний контроль за веденням щоденника.

Пошук
Освітні сайти
Фраза дня

Сумська ЗОШ № 27 © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz