Понеділок, 22.10.2018, 22:40

Який клас ви обрали (або збираєтесь обрати)

Шкільний музей

Сучасне завжди на дорозі з минулого в майбутнє.

Олександр Довженко

Кожен має знати історію свого народу, своєї держави, щоб мати честь називати себе гідним громадянином своєї Батьківщини. В історії України існують події, які має пам’ятати кожен українець, бо без пам’яті, цієї болючої, надривної, до сліз важкої пам’яті, нема самої людини, нема живої душі, яка прагне кращого майбутнього для себе та своєї держави.

Минуле — це не просто підручник з історії, це — позбавлене часових рамок творіння людства. Аби торкнутися цього творіння, і було засновано шкільний музей. Спочатку, в 1972 році це була музейна кімната, а з 1985 року було отримано статус музею. За ініціативи Суховій Т.О.  розпочалася творча пошуково-дослідницька робота учнів та вчителів школи по  збиранню матеріалів про героїчну жінку-льотчицю Катерину Іванівну Зеленко, яка здійснила повітряний таран 12 вересня 1941 року в небі Сумщини, неподалік села Анастасівка Роменського району. Спочатку було створено кілька стендів, а в результаті багаторічної кропіткої роботи з’явилася  експозиція «Дівчина з легенди».

Історія проситься в сни нащадків

Ліна Костенко

Протягом багатьох років шкільний музей імені Катерини Зеленко є центром пошукової та військово-патріотичної роботи. Школярі є учасниками екскурсій та  походів, під час яких збираються матеріали. Так в результаті поїздки учнів на розкопки створено експозицію «У серпні 1943», до якої увійшли зібрані експонати. Про бої біля села Верхня Сироватка розкаже стенд «Суворе небо Сумщини», а інформацію про льотчиків Сумської області знайдете в розділах «Відважні соколи Сумщини», «Лицарі п’ятого океану». Про життя ветеранів та дітей війни можна дізнатися зі стендів «Не переривається життя політ», «Діти війни».

Особливою гордістю музею був створений на його базі клуб льотчиків-учасників бойових дій «Ікар», де постійними його членами і активними учасниками були П'янков Володимир Олександрович, Юрченко Борис Володимирович, Наливайко Микола Романович, Кривій Володимир Миколайович.

У 2008 році шкільний музей Бойової Слави імені Катерини  Зеленко отримав звання «зразковий».

Історія і сучасність різних цивілізацій, культур, народів – це історія і сучасність їхніх героїв. Вони передають наступним поколінням естафету своїх героїчних справ. Щоб зберегти пам'ять про них, учні школи організовують допомогу ветеранам та дітям війни, облаштовують території пам’ятних знаків міста, займаються волонтерською діяльністю, проводять благодійні акції на підтримку воїнів АТО. Останнім часом школярі працювали над реалізацією проектів «Герої не вмирають», «Герої моєї родини», «Вулицями імені героя війни».

Двері музею завжди відкриті. Це місце  проведення масових заходів, зустрічей з учасниками бойових дій. Тут відбуваються «Уроки Мужності», «Круглі столи», семінари. За час існування музею проведено сотні екскурсій для учнів нашого навчального закладу та гостей школи.

Історії ж бо пишуть на столі,

Ми ж пишем кров’ю на своїй землі.

Ліна Костенко

Сьогодні Україна переживає найбільше випробування в своїй новітній історії - збройну боротьбу за незалежність та територіальну цілісність. У цій війні ми вже маємо загиблих і поранених, проте маємо і першу історичну перемогу - згуртовану націю, яка готова боротися за свої національні та політичні права.

Шкільний музей це живий організм, який розвивається. Його фонди постійно поновлюються матеріалами. Події Революції Гідності стали матеріалом для створення нових експозицій – «Герої майбутніх романів» та «Революція гідності», які покликані ознайомити з основними подіями періоду листопада 2013 року – березня 2014 року та переконати, що патріотизм виявляється в сприянні становленню й утвердженню України як суверенної, правової, демократичної, соціальної держави.

Чільне місце в експозиції музею відведено матеріалам, які розповідають про героїчний подвиг учасників АТО , які захищають незалежність та суверенність нашої держави на Сході України та героям, що загинули під час захисту своєї держави. Так з’явилася експозиція «Герої України». Адже неоголошена російська війна проти України триває вже більше 1000 днів. За цей час наша держава втратила своїх кращих синів, але, в той самий час, – народила нових справжніх Героїв. У кожного з них своя історія. Вони живуть в різних куточках України, на когось вдома чекають діти, а хтось іще неодружений; когось мобілізували, а хтось все життя присвятив армії. Але всі вони не шкодують ні власних сил, ні свого здоров’я у бою за єдність нашої держави. Саме про них іде мова в експозиції.

Будуть змінюватися часи, школа вирішуватиме нові завдання, проте актуальною є і буде одна проблема – виховання громадянина України, який знає і пам’ятає свій рід, материнську мову, цінує минуле і буде гідно творити майбутнє.

Музей – відкритий лист із минулого в майбутнє!

Сумська ЗОШ № 27 © 2018