Субота, 03.12.2016, 14:48

Шкільний музей

В історії кожного народу є події, про які не можна говорити без завмирання серця. Такою для нас є  Велика Вітчизняна війна 1941–1945 років. Вона відходить все далі і далі у минуле. Факти, які були добре відомі учасникам війни, стираються з пам'яті наступних поколінь, тому так важливо не лише зберегти  пам'ятки з історії війни, а й нести вічно у серці пам'ять про героїчне минуле нашого народу. Існує така думка, що у того народу є майбутнє, який памятає своє минуле. Ми пам'ятаємо...

Одним із пріоритетних напрямків виховної роботи у школі є військово-патріотичне виховання.

Мета і основний зміст роботи педагогічного колективу школи –  формування молодої людини як громадянина України незалежно від її етнічної приналежності, тобто формування громадянина-патріота, який розуміє  свої обов’язки, готовий  оволодіти військово-технічними знаннями, прагнути фізичної довершеності, вивчати бойові та героїчні сторінки історії українського народу, його Збройних Сил,  служити народу, а в разі потреби – стати на захист Батьківщини.

Тому в  школі проводиться виховна робота військово-патріотичного спрямування. Особливого значення набуває залучення учнів до витоків мужності старшого покоління, вивчення бойових та героїчних сторінок нашого народу, залучення дітей до пошукової роботи.

Двері музею завжди відкриті для гостей. На його базі проводяться «Уроки Мужності», «Круглі столи», семінари.  Як учні нашого навчального закладу, так і гості школи можуть прослухати цікаві розповіді екскурсоводів.

Протягом багатьох років шкільний музей ім. К. Зеленко є центром пошукової та військово-патріотичної роботи. Експозиції та екскурсії справляють велике враження на відвідувачів, особливо на найменших школярів.

Музей розпочав свою роботу з музейної кімнати у 1972 році, а з 1985 року отримав статус музею.

Засновником роботи була Суховій Т.О., яка організувала збір інформації про К.Зеленко, першу у світі жінку-льотчицю, яка здійснила повітряний таран. Результатом багаторічної кропіткої роботи стало створення експозицій.
     Експозиція «У серпні 1943 року» присвячена повітряному бою біля с. В.Сироватка та с. Бобрик

Музей приймає участь у різних конкурсах, за час існування тут провели екскурсії для 35 000 тисяч чоловік.

А у 2008 році шкільний музей Бойової Слави ім. К.Зеленко отримав звання «зразковий».
  Особливою гордістю музею є створений на його базі клуб льотчиків-учасників бойових дій «Ікар», де постій ними його членами і активними учасниками є: П'янков Володимир Олександрович, Юрченко Борис Володимирович, Наливайко Микола Романович, Кривій Володимир Миколайович.

Про їх життєвий та бойовий шлях розповідає, на основі їх спогадів, експозиція «Лицарі п’ятого океану»

У школі проводяться зустрічі, спілкування з ветеранами, збір інформації про бойові шляхи, створюються експозиції, ведеться догляд за пам’ятниками та братськими  могилами, волонтерська робота.