Вівторок, 21.11.2017, 18:31

Тиждень біології

2016-2017 навчальний рік

З 20 по 24 березня у школі проведено Тиждень біології. У понеділок з метою популяризації  біологічних  знань, виховання  поваги та любові до природи у фойє було представлено  інформаційний колаж «Сторінками «Колосочка» та виготовлені школярами газети. У рамках акції «Happy paw» старшокласники провели інтерактивне заняття на тему «Гуманне ставлення до тварин»     з учнями початкових класів. Дітей учили спостерігати за тваринами, правильно за ними доглядати, знайомили з цікавою інформацією про братів наших менших, вчили бути милосердними й чуйними до їх потреб.

21 березня у колективах 6-11 класів проходили екохвилинки «Всесвітній день лісів», у 10-А класі Боровик Н.В. провела показовий урок «Роль вірусів у природі та житті людини. Вірусні інфекції людини та тварин». Учні визначили  роль вірусів у природі та житті людини, розвивали  інформаційні, гігієнічні компетентності, вміння виконувати біологічні вправи, користуючись  інтернетпорталом Learning apps, з використанням QR-коду. Цього ж дня в 9-А класі відбулася наукова конференція «Генетично модифіковані організми – надія людства чи страшна помилка?», Учасники обговорили питання  появи, класифікації та дію генетично-модифікованих організмів, висвітлили передову систему поглядів на можливість використання генетично-модифікованих продуктів, з’ясували природу їхнього впливу на організм людини, висловлювали  власну позицію щодо використання генетично- модифікованих організмів за допомогою Google-опитувальника, акцентували увагу  на необхідності бережливого  ставлення до свого організму.

22 березня протягом дня проходили екохвилинки до Всесвітнього дня водних ресурсів, Дейнека Н.М. провела показовий урок у 7-Б класі «Способи орієнтування тварин. Міграції тварин. Хомінг». Робота учнів на уроці була побудована на основі інтерактивної презентації. Для восьмикласників проведена пізнавально-конкурсна гра «Акорди здоров'я».

23 березня Ткаченко О.О. організувала проведення усного журналу із залученням медичної сестри Стороженко Н.Б. у 5-Б класі «Разом здолаймо туберкульоз» та урок у 11-Б класі «Вплив діяльності людини на стан біосфери». 24 березня  - Всесвітній день  боротьби з туберкульозом. Тому проводилися екологічні  хвилинки, лекція для учнів 9-А класу  «Туберкульоз – проблема людства», де студенти 3 курсу медичного факультету СумДУ  надали інформацію про  причини, наслідки, особливості виникнення та поширення  туберкульозу, закликали дбати про  власний  організм, вести здоровий спосіб життя. Завершальним етапом проведення Тижня біології стала екскурсія до Музею патологічної анатомії СумДУ, де учні розширили знання щодо особливостей будови людського організму та переконалися у необхідності збереження власного здоров’я.

2015-2016 навчальний рік

З 14 по 19 березня в школі був проведений Тиждень біології та екології. У фойє оформлено виставку «Колосковий вернісаж», за допомогою  якої кожен міг поповнити свої знання.  Боровик Н. В. провела  клубну годину «Кімнатні рослини навколо нас», показові  уроки «Папороті. Лабораторне дослідження будови папоротей»,  «Вірусні хвороби – глобальна небезпека». Та найбільше запам’яталась учням науково- розважальна програма. Саме тут вони змогли  продемонстрували вміння застосовувати отриману на уроках інформацію, відчули  атмосферу змагання, поглибили знання з курсів ботаніки та зоології.

Ткаченко О. О. організувала для  старшокласників поїздку до Клініки, дружньої до молоді. Сертифіковані тренери за програмою «Здоров’я  жінок України» провели з учнями тренінг «Майбутнє треба планувати». Було обговорено міфи та факти стосовно репродуктивної поведінки молоді та сучасні методи контрацепції.

Дейнека Н. М. провела «Біологічний марафон» з учнями 7-их класів. Школярі подорожували від станції до станції, застосовуючи свої знання з ентомології, орнітології, ботаніки, іхтіології та інших наук; демонстрували  спостережливість та  кмітливість. Цікаві запитання з рубрики «Біологія й міфологія» активізували вболівальників, змусили творчо попрацювати й стимулювали інтерес до вивчення біології.

Спільно  зі студентами Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка  семикласники взяли участь у конференції «Значення озонового шару для живих організмів». Учні виступали в ролі історика, біолога, фізика, хіміка, еколога, розкриваючи суть питання. А потім учасники відповідали на блоки питань з кожної області, отримуючи фішки, за допомогою яких учні змогли покращити свої результати з відповідних навчальних дисциплін.

Процеси життєдіяльності птахів та їх здатність літати розглядали учні 8-Б класу. Учні створювали «Спільний проект», самостійно вивчаючи в групах особливості травної, дихальної та кровоносної систем. Результатом спільної роботи стала таблиця, у якій було узагальнено навчальний матеріал. Заключний етап уроку був особливо цікавим: вправа «Вірю – не вірю» надала можливість подумати над цікавими фактами з життя птахів.

2014-2015 навчальний рік

План проведення

Тижня біології

Відповідальний