Неділя, 04.12.2016, 23:28

Тиждень правових знань

2015-2016 навчальний рік

Становлення громадянського суспільства і правової держави в Україні можливе завдяки високому рівню правової освіти населення. 21 травня 2008 року Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України ініціювала загальноукраїнський форум «Тиждень права» як національну традицію, що офіційно закріплено в Указі Президента України від 08 грудня 2008  року № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права». Започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає        10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Наш навчальний заклад вже традиційно долучився до проведення заходів у рамках тижня: оформлено тематичні виставки в бібліотеці, поновлено інформаційний стенд правового змісту. Для учнів 5-6-х класів учитель етики Ботвінко Ю.В. провела  відеолекторій «Кожна дитина має право на…» та  бесіду «Усі діти мають право на гідне ставлення й повагу до своєї особистості». Представники ШУР на чолі з педагогом-організатором Ворохтою А.В. та вчителем права Борисенком Ю.В. презентували юридичні п’ятихвилинки «Історія прав людини» для учнів 6-8-х класів. Дев’ятикласники  змагалися в своїх знаннях з права під час гри «Юридичний мікс». Але найяскравіші враження залишилися в школярів від прямого спілкування з представниками суду та правоохоронних органів. Екскурсія до Сумського Зарічного районного  суду  була незвичайною, адже там панує особлива  атмосфера. Коли учні зайшли  до судової зали, в усіх відразу виникло бажання погратися в рольову гру: щонайшвидше сісти на місця судді, адвоката, прокурора, позивача й навіть відповідача. Саме тоді й замислилися над тим, яку професію обрати. Керівник апарату Зарічного районного суду м. Суми Ковтун Алла Миколаївна відповіла на всі запитання, які цікавили школярів, і навіть запросила  на оголошення вироку по справі. Усі були вражені побаченим, а особливо – спілкуванням зі справжніми фахівцями, які виявилися ще й  комунікабельними, доброзичливими   людьми. Нову  важливу  інформацію отримали старшокласники на зустрічі з представником правоохоронних органів Дубовиком Віталієм Миколайовичем та представником Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кнуренко Яною Сергіївною.

2014-2015 навчальний рік

У рамках Тижня правових знань у школі проведено ряд заходів згідно плану. Та особливо запам’яталися школярам ті, на яких вони мали змогу обговорити  теми, які сьогодні їх цікавлять. Такою стала зустріч зі студентами Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ, проведена 7 жовтня. Бесіда «Юридична відповідальність неповнолітніх»  з учнями 9-Б класу перетворилася на живе спілкування, дала вичерпні  відповіді на питання учнів. Корисною й пізнавальною стала зустріч старшокласників з представниками Української академії банківської справи 9 жовтня. Вони розповіли про «Закон України про національну поліцію та особливості його впровадження». Особливо задоволеними повернулася команда школи з інтелектуальної гри «Знавці права», проведеної СФ ХНУВС до Дня юриста. Наші гравці вибороли перемогу. Так тримати!

З 6 по 10 жовтня згідно річного  плану роботи в школі проводився Тиждень правових знань. 7 жовтня для учнів 9-х класів було організовано екскурсію до кабінету криміналістики Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ України. Учні отримали незабутні враження від маси експонатів, які знаходяться, на перший погляд, на досить обмеженій території, та інформації про них. Разумов Едуард Олександрович, завідуючий кабінетом криміналістики, полковник міліції у відставці розповів про історію експонатів: різних видів холодної та вогнепальної зброї, книг, документів. Особливо зацікавили старшокласників прилади для ідентифікації відбитків пальців, а один з учнів навіть отримав у подарунок зразок своїх відбитків на спеціальному документі. Як відмітили самі школярі, захід був цікавим та повчальним.

10 жовтня до нашого навчального закладу завітали представники Координаційної ради молодих юристів з лекцією по правовій освіті. Спілкування пройшло жваво та з користю для старшокласників. Голова ради юристів Бершовий Ігор Олегович ознайомив учнів з правами громадян України та видами відповідальності за правопорушення. Під час зустрічі учні мали можливість отримати відповіді на актуальні для них запитання. Наприкінці заходу Координаційна рада молодих юристів запропонувала співпрацю з учнівською молоддю нашого закладу.