Середа, 07.12.2016, 17:17

Тиждень зарубіжної літератури

2015-2016 навчальний рік

З 11 по 17 квітня 2016 року в школі проходив Тиждень зарубіжної літератури. У понеділок зранку учні з цікавістю розглядали газети, виготовлені шанувальниками цього предмету: одні знайомилися з цікавими фактами з біографії письменників, інші залюбки відповідали на питання вікторини, розгадували кросворди. Цього ж дня відкрилася літературна вітальня «Невтомний трудівник та науковий геній Жуль Верн». Учні 6-Б класу під керівництвом учителя Гунбіної С. І. підготували інсценізації уривків з романів письменника, розповідали про його життєвий та творчий шлях, демонстрували науковий проект. 12 квітня в актовій залі відбулося літературне свято «І нема дивнішої краси, і нема святішої святині». Учасники заходу познайомилися з творами зарубіжних письменників, які зверталися до теми матері й материнства. Школярі захоплювалися поезією, музичними творами, із задоволенням переглядали відео кліпи. Особливо сподобалися глядачам постановка уривку з казки О. Вайльда «Хлопчик-зірка» та пісні у виконанні учнів 2-х та 6-х класів.

13 квітня день розпочався з інформаційних п’ятихвилинок. Учні 11-х класів разом з учителем Поповою Л. І. підготували цікаву інформацію про письменників-математиків, біологів, хіміків, істориків та ознайомили з нею учнів 7-х, 8-х та 10-х класів. Того ж дня в актовій залі зібралися старшокласники на літературний вечір «Все починається з любові». Учасники заходу поринули в романтичну атмосферу почуттів видатних ліриків ХVІ – ХХ століть.

У четвер, 14 квітня вчитель Дурницька О. Г. провела показовий  урок «Новела «Останній листок»  –  гімн людині, котра здатна на самопожертву заради ближнього». Завершав Тиждень зарубіжної літератури турнір юних літературознавців 5-х класів. Змагалися дві команди: дівчаток і хлопчиків. Діти із задоволенням виконували цікаві завдання: «Німе кіно», «Дешифрувальник», «Намалюй літературний твір» та ін.. Зацікавилися не лише учасники турніру, а й гості. Предметний тиждень пройшов цікаво, весело й творчо. Сподіваємося, проведені заходи залишать добрий слід у душах дітей.

2014-2015 навчальний рік

План проведення

Тижня світової літератури

Назва

Клас

Час і місце проведення

Відповідальні

06.04.2015

Відкриття тижня світової літератури. Театралізоване літературне свято «Чарівний мішок»

5-Б

11.50 Актова зала

06.04.2015 - 10.04.2015

Виставка-конкурс стіннівок

Фойє школи

Учителі світової літератури

07.04.2015

Літературно-музична композиція «Україна у творчості зарубіжних письменників»

7 урок І зміни, актова зала

Попова Л.І.

08.04.2015

Квест «Всесвітні пазли»

Протягом перерв

Попова Л.І., Дурницька О.Г.

08.04.2015

Літературна вітальня «Засідання клубу англійських джентльменів»

7- 8

7 урок І зміни, каб. №303

09.04.2015

Інсценізація уривку з роману Е.Портер «Полліанна» (з конкурсною програмою)

5-А

7 урок І зміни, каб. № 303

10.04.2015

Літературна вітальня «Байка вчить, як на світі жить»

6-Г

7 урок І зміни,каб. №303

Дурницька О.Г.

Тиждень світової літератури в школі став  справжнім святом для учнів, їх батьків та вчителів. Кожен, хто заходив у приміщення , відразу поринав у захоплюючий світ літератури завдяки цікавим газетам, які пропонували мало відому  інформацію про творчість письменників, завдання, головоломки, кросворди. Відкрили Тиждень святом «Чарівний мішок», яке підготували учні  5-х класів разом із Світланою Іванівною. Яскрава вистава захопила запрошених учнів молодших класів. Учасники, одягнені в  костюми казкових героїв, порадували присутніх чудовою грою, танцями та піснями. І самі актори, і глядачі були задоволені.

Наступного дня старшокласники з Поповою Л.І. зібралися в актовій залі, щоб розповісти про зв’язки з  Україною письменників різних країн світу. Виявляється, наша гостинна країна стала натхненням для австрійського письменника Р.М.Рільке, коханням усього життя – для французького реаліста О. де Бальзака; нашою батьківщиною захоплювалися російські поети А.Фет, Ф.Тютчев, О.Пушкін, С.Єсенін, В.Маяковський. А.Ахматова народилася й провела значну частину життя в Україні, А.Чехов неодноразово приїздив на відпочинок  на Луку в Сумах. Учні декламували вірші, розповідали цікаві факти з життя та творчості письменників.

Середа полонила шестикласників  цікавою грою-квестом «Всесвітні пазли», а учні 7-8-х класів провели «Засідання клубу англійських джентльменів». Доктор Ватсон підготував віртуальну екскурсію до Музею Шерлока Холмса. Із завмиранням серця глядачі спостерігали за інсценізацією уривка з оповідання А.Конан-Дойля «Пістрява стрічка».

А потім учні залюбки спробували й себе в ролі детективів: розгадували логічні загадки, розшифровували криптограми . У четвер учні 5-х класів вчилися гратися в радість разом із веселою дівчинкою Полліанною, яка завітала до гурту прямо з художнього твору.

Заключний день теж був досить насиченим і повчальним. Семикласники разом  з Ольгою Григорівною переконали запрошених, що «Байка вчить, як на світі жить».

А герої неодноразово нагадали школярам про людські вади, яких варто позбутися. Сподіваємося, бажаючих звернутися до літературних джерел побільшає. Дякуємо активним учасникам за підготовку та проведення Тижня світової літератури.