Понеділок, 27.03.2017, 11:41
Комунальна установа
 Сумська загальноосвітня школа
I-III ступенів №27,
м. Суми, Сумської областіНаше опитування
Загальний стаж вашої педагогічної діяльності?
Всього відповідей: 128
Сайт в каталогах
Закладки
Статистика
Block title
Форма входу

Тиждень зарубіжної літератури

2015-2016 навчальний рік

          З 11 по 17 квітня 2016 року в школі проходив Тиждень зарубіжної літератури. У понеділок зранку учні з цікавістю розглядали газети, виготовлені шанувальниками цього предмету: одні знайомилися з цікавими фактами з біографії письменників, інші залюбки відповідали на питання вікторини, розгадували кросворди. Цього ж дня відкрилася літературна вітальня «Невтомний трудівник та науковий геній Жуль Верн». Учні 6-Б класу під керівництвом учителя Гунбіної С. І. підготували інсценізації уривків з романів письменника, розповідали про його життєвий та творчий шлях, демонстрували науковий проект. 12 квітня в актовій залі відбулося літературне свято «І нема дивнішої краси, і нема святішої святині». Учасники заходу познайомилися з творами зарубіжних письменників, які зверталися до теми матері й материнства. Школярі захоплювалися поезією, музичними творами, із задоволенням переглядали відео кліпи. Особливо сподобалися глядачам постановка уривку з казки О. Вайльда «Хлопчик-зірка» та пісні у виконанні учнів 2-х та 6-х класів.


          13 квітня день розпочався з інформаційних п’ятихвилинок. Учні 11-х класів разом з учителем Поповою Л. І. підготували цікаву інформацію про письменників-математиків, біологів, хіміків, істориків та ознайомили з нею учнів 7-х, 8-х та 10-х класів. Того ж дня в актовій залі зібралися старшокласники на літературний вечір «Все починається з любові». Учасники заходу поринули в романтичну атмосферу почуттів видатних ліриків ХVІ – ХХ століть.

           У четвер, 14 квітня вчитель Дурницька О. Г. провела показовий  урок «Новела «Останній листок»  –  гімн людині, котра здатна на самопожертву заради ближнього». Завершав Тиждень зарубіжної літератури турнір юних літературознавців 5-х класів. Змагалися дві команди: дівчаток і хлопчиків. Діти із задоволенням виконували цікаві завдання: «Німе кіно», «Дешифрувальник», «Намалюй літературний твір» та ін.. Зацікавилися не лише учасники турніру, а й гості. Предметний тиждень пройшов цікаво, весело й творчо. Сподіваємося, проведені заходи залишать добрий слід у душах дітей.

    2014-2015 навчальний рік     

План проведення

Тижня світової літератури

Дата

Назва

Клас

Час і місце проведення

Відповідальні

06.04.2015

Відкриття тижня світової літератури. Театралізоване літературне свято «Чарівний мішок»

5-Б

11.50 Актова зала

Гунбіна С.І.

06.04.2015 - 10.04.2015

Виставка-конкурс стіннівок

5-11

Фойє школи

Учителі світової літератури

07.04.2015

Літературно-музична композиція «Україна у творчості зарубіжних письменників»

10-11

 7 урок І зміни, актова зала

Попова Л.І.

08.04.2015

Квест «Всесвітні пазли»

6, 9

Протягом перерв

Попова Л.І., Дурницька О.Г.

08.04.2015

Літературна вітальня «Засідання клубу англійських джентльменів»

7- 8

7 урок І зміни, каб. №303

Гунбіна С.І.

09.04.2015

Інсценізація уривку з роману Е.Портер «Полліанна» (з конкурсною програмою)

5-А

7 урок І зміни, каб. № 303

Гунбіна С.І.

10.04.2015

Літературна вітальня «Байка вчить, як на світі жить»

6-Г

7 урок І зміни,каб. №303

Дурницька О.Г.

      Тиждень світової літератури в школі став  справжнім святом для учнів, їх батьків та вчителів. Кожен, хто заходив у приміщення , відразу поринав у захоплюючий світ літератури завдяки цікавим газетам, які пропонували мало відому  інформацію про творчість письменників, завдання, головоломки, кросворди. Відкрили Тиждень святом «Чарівний мішок», яке підготували учні  5-х класів разом із Світланою Іванівною. Яскрава вистава захопила запрошених учнів молодших класів. Учасники, одягнені в  костюми казкових героїв, порадували присутніх чудовою грою, танцями та піснями. І самі актори, і глядачі були задоволені.

Наступного дня старшокласники з Поповою Л.І. зібралися в актовій залі, щоб розповісти про зв’язки з  Україною письменників різних країн світу. Виявляється, наша гостинна країна стала натхненням для австрійського письменника Р.М.Рільке, коханням усього життя – для французького реаліста О. де Бальзака; нашою батьківщиною захоплювалися російські поети А.Фет, Ф.Тютчев, О.Пушкін, С.Єсенін, В.Маяковський. А.Ахматова народилася й провела значну частину життя в Україні, А.Чехов неодноразово приїздив на відпочинок  на Луку в Сумах. Учні декламували вірші, розповідали цікаві факти з життя та творчості письменників.

  Середа полонила шестикласників  цікавою грою-квестом «Всесвітні пазли», а учні 7-8-х класів провели «Засідання клубу англійських джентльменів». Доктор Ватсон підготував віртуальну екскурсію до Музею Шерлока Холмса. Із завмиранням серця глядачі спостерігали за інсценізацією уривка з оповідання А.Конан-Дойля «Пістрява стрічка».

А потім учні залюбки спробували й себе в ролі детективів: розгадували логічні загадки, розшифровували криптограми . У четвер учні 5-х класів вчилися гратися в радість разом із веселою дівчинкою Полліанною, яка завітала до гурту прямо з художнього твору.

Заключний день теж був досить насиченим і повчальним. Семикласники разом  з Ольгою Григорівною переконали запрошених, що «Байка вчить, як на світі жить».

А герої неодноразово нагадали школярам про людські вади, яких варто позбутися. Сподіваємося, бажаючих звернутися до літературних джерел побільшає. Дякуємо активним учасникам за підготовку та проведення Тижня світової літератури.

Пошук
Освітні сайти
Фраза дня

Сумська ЗОШ № 27 © 2017
Безкоштовний хостинг uCoz