Четвер, 21.06.2018, 14:43
Комунальна установа
 Сумська загальноосвітня школа
I-III ступенів №27,
м. Суми, Сумської областіНаше опитування
Який клас ви обрали (або збираєтесь обрати)
Всього відповідей: 250
Закладки
Карта
Статистика
Форма входу

Тиждень української мови та літератури

2016-2017 навчальний рік

           З 1 по 10 березня 2017 року в школі традиційно було проведено Декаду української мови та літератури.  Розпочалася Декада з участі учениці 11-Б класу Корнієнко Аліна у міському конкурсі ораторського мистецтва, лауреатом якого вона стала.

     2 березня в рамках практичної частини семінару-практикуму для молодих учителів школи «Уміла організація повторення навчального матеріалу на уроці – запорука успішного опанування шкільної дисципліни» учитель Безверха Т.М. провела в 5-Б класі урок української мови з теми «Чергування у-в, і-й», протягом якого учні не тільки ознайомлювались із правилами вживання прийменників та сполучників, а й повторювали матеріал розділів «Фонетика», «Орфографія», «Орфоепія», «Синтаксис», «Пунктуація».  Цікавим для учнів 6-х класів став «Мовознавчий марафон», який провела    Чиж І.В. 6 березня. Учасники мали змогу проявити свої знання з української мови, логіку, швидкість мислення. Марафон завершився перемогою команди учнів 6-Г класу. 

7 березня учні 7-А та 7-Б класів взяли участь у філологічному квесті «Ігри патріотів», організованому Павленко Т.М. Учасники квесту були активними, вразивши журі своєю винахідливістю та творчістю. Переможцем стала команда учнів  7-А класу.

     До Міжнародного жіночого дня учитель Дернова В.С. організувала вечір жіночої поезії «Ці дивні жінки-поетеси», протягом якого учні виконували твори поетес-класиків та читали власні вірші. Виступи конкурсантів змінювалися вокальним співом, грою на баяні та бандурі учнів 5-х класів. А наприкінці вечора присутні ознайомилися з творами вчителів-поетес. Переможцями конкурсу в номінації «Найкраща виконавиця жіночої поезії» стали Шапочка Юлія (6-Б клас) та Олексенко Марина (9-Б клас), у номінації «Найталановитіша поетеса школи» - Кадуріна Марія  (5-В клас) та Посна Альона (10-Б клас)

     10 березня учитель Ричкіна І.Г. провела для учнів 8-Б класу урок української мови з теми «Однорідні члени речення». З нагоди Шевченківських днів текстовий матеріал до уроку було взято з творів Кобзаря, тому учні не тільки повторили вивчену мовну тему, а й пригадали творчість відомого поета.

     Заключним етапом Декади стало заняття для вчителів з теми «Підвищуємо мовну компетентність», проведене вчителем Захарченко Ю.М. Воно було присвячене труднощам українського слововживання. Присутні мали змогу вдосконалити свої знання з української орфоепії та лексикології. Заняття стало корисним для всіх шанувальників рідної мови.

2015-2016 навчальний рік

          З 1 по 10 березня в школі традиційно проходить Декада української мови та літератури. Її розпочали інтелектуальні змагання « Мовні перегони» серед учнів 8-А та 8-Б класів. Юні філологи показали знання про антоніми та слова іншомовного походження, українську фразеологію, разом із відео-уроком сучасного мовознавця Олександра Авраменка редагували текст, виконували завдання Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», читали та складали поезію про рідну мову.

          Павленко Т. М. провела показовий урок-розклад занять з теми «Правопис не з прикметниками» в 6-Б класі. Завдяки особливій формі проведення уроку  учні встигли повторити матеріал з української  літератури, засвоїти нові знання з української мови, згадати про улюблене свято Масляної на занятті з українознавства та «намалювати» словом враження від уроку. У класі панувала позитивна атмосфера, яка й налаштовувала учнів на роботу, вдало підібрані форми і методи («Банк ідей», проблемне питання, робота з текстом та ін.) дали очікуваний результат – учні добре засвоїли новий матеріал.

         Учні 5-х класів 2 березня провели літературну подорож «Коли ще звірі говорили» (за мотивами однойменної збірки І. Франка ), під час якої інсценізували уривки улюблених казок, відгадували загадки, знайомилися з прислів’ями та приказками про риси характеру героїв, переглянули буктрейлери та уривки із мультфільму «Лис Микита». А 3 березня 340 учнів1-11 класів нашої школи долучилося до Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»-2016.

         У переддень свята весни та жіноцтва 8 Березня до вчителів школи завітали герої   п’єс  Г. Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» Стецько й Уляна та Параска і Палажка зі своїми чоловіками Марком та Степаном із «Фараонів» О. Коломійця. Соковитий український гумор та чудова гра юних акторів 9-11 класів викликали шквал оплесків та сміху на святковому концерті для працівників школи. «Ото щоб знали, як жінок не шанувати. Буде наука!»

         У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов'ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина — одна з найбільших вершин людського генія. Т. Шевченко — велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною. У перші дні весни згадали «незлим тихим словом» маловідомі сторінки особистого життя та творчості Кобзаря учні 9-х класів під час літературної вікторини «Чи знаєш ти Шевченка?».

         Заключним етапом став конкурс читців поезії «Ода жінці,  матері, весні». Виступи конкурсантів змінювалися  грою на бандурі та вокальним співом. Дернова В. В. підготувала святкову мультимедійну презентацію: кожну жінку-вчителя української мови та літератури за зовнішністю й характером порівняла з квіткою. Прозвучали найкращі поезії  про весну, кохання, жінку, матір, бабусю, вчительку. Переможцями конкурсу стали учениці Абаровська Богдана (6-А клас) та Корнієнко Аліна (10-Б клас).

 

2014-2015 навчальний рік

План проведення декади

української мови та літератури 

№ з/п

Назва заходу

Дата, час проведення

Клас

Відповідальні

1.

Інтелектуально – розважальна гра

«Я люблю Україну»

02.03.2015

14.35

5

Васюхно Н.В.

Соларьова Н. О.

2.

«Мовознавчі хвилинки»

02.03.2015

Протягом перерв

5

Васюхно Н.В.

Соларьова Н.О.

3.

Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»

03.03.2015

13.40

1-11

Учителі української мови та літератури

4.

Літературний квест «Шлях до Тараса»

03.03.2015

Протягом перерв

9

Безверха Т.М.

Павленко Т.М.

5.

Інтелектуальна гра «Диво калинове»

04.03.2015

13.40

7

Гончарова Ю.М.

Олефіренко Л.І.

6.

«Цікаве мовознавство»

04.03.2015

Протягом перерв

7

Гончарова Ю.М.

Олефіренко Л.І.

7.

Березневий вернісаж «Як  у нас на Україні»

05.03.2015

13.40

10-11

Безверха Т.М.

Чиж І.В.

8.

Літературні п’ятихвилинки «Від вертепу до театру»

05.03.2015

Протягом перерв

10-11

Безверха Т.М.

Чиж І.В.

9.

Обрядове закликання весни

«Ой, весна, весна днем красна»

06.03.2015

13.40

8

Проценко І.Г.

10.

Майстер-клас

«Мистецтво розпису писанок»

06.03.2015

Протягом перерв

8

Проценко І.Г.

11.

«Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»  (конкурс читців поезії)

10.03.2015

12.45

5-11

Павленко Т.М.

Дернова В.С.

12.

Літературна вікторина «Стежками української поезії»

10.03.2015

Протягом перерв

6

Павленко Т.М.

Дернова В.С.

 

      Відтепер свої знання та вміня  учні демонструють не лише на уроках, а й під час перерв. Адже школярам було запропоновано з користю проводити вільний від уроку час – відпочивати, граючись. Вчителі та учні  проводять квести, конкурси, відповідають на питання  вікторин, розгадують кросворди. Після напруженої роботи в класі учні не проти  відпочити жваво та активно. Такі перерви дають позитивні емоції, гуртують школярів до спільної роботи, виховують почуття колективізму, здорової конкуренції, покращують стосунки між однолітками, учнями та вчителем.

         Такі насичені, цікаві, веселі інтелектуальні перерви гуртували учнів у школі з 2 по 10 березня під час проведення Декади української словесності, протягом якого пройшли  «Мовознавчі хвилинки», марафон «Цікаве мовознавство», літературна вікторина «Стежками української поезії», квест «Шлях до Тараса», літературні п’ятихвилинки «Від вертепу до театру».

         Яскраво й досить оригінально проводилися й заплановані  заходи. З цікавістю   школярі брали участь в  інтелектуально – розважальній  грі «Я люблю Україну», майстер-класі «Мистецтво розпису писанок», змагалися у Всеукраїнському конкурсі   « Соняшник». Обрядове закликання весни «Ой, весна, весна днем красна» нагадало учасникам про звичаї, традиції, вподобання, вірування українців. Незабутні враження справив на учасників Декади української словесності березневий вернісаж «Як  у нас на Україні». На захід завітали герої художніх творів класиків української літератури в барвистих народних костюмах, з піснями, танцями, жартами.  Заключним був  конкурс читців  «Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» , в якому  взяли участь учні 5-11 класів. Учасники  не лише показали знання та вміння з предметів, а й виявили акторські таланти, вміння  виразно, проникливо читати. Під час проведення Декади української словесності ми  доторкнулися до історії нашого народу, його традицій і звичаїв, відчули себе однією великою родиною, ім’я якій – український народ.

          Народною піснею залунало з актової зали 5 березня: там розпочалося свято української культури, свято весни. Сонцем заходу стали школярі, які своєю талановитою грою на сцені закохали усіх присутніх в національний колорит нашого народу. У жвавих, влучних сценках розкривалася багатогранність характерів – веселих, живих, чаруючих – таких, що показують Душу народу, яка поколіннями пульсує в серцях українців. Це змогли відчути всі гості свята – усім хотілося співати й танцювати разом з героями вистав, стати частиною цього захоплюючого дійства під назвою «Як у нас на Україні…» Ведучі свята вели дружню бесіду  з публікою, запальні  Палажка й Параска викликали в присутніх  щирі посмішки, усі симпатизували добрій вірній Наталці та глузували з пана Возного, реготали глядачі зі Стецька, коли той залицявся до Уляни, особливо вразив  дівчат  діалог Лавріна та Карпа: рекомендації щодо вибору дружини були справді смішними. Ці образи стали вічними в українській літературі, саме вони й провели учасників свята у світ національних традицій, збережених поколіннями, щоб через десятки  років прийти до нас…

Фотозвіт

 

Пошук
Освітні сайти
Фраза дня

Сумська ЗОШ № 27 © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz