Вівторок, 06.12.2016, 13:15

Головна » 2014 » Листопад » 27 » День комети
День комети

Національний центр «Мала академія наук України» за ініціативи Посольства Німеччини в Україні та з нагоди висадки космічного літального апарату «Rosetta» на комету Чурюмова-Герасименко організував  «День комети», що відбувся 12 листопада в місті Київ.

Слухачі  Сумського територіального відділення  Малої академії наук України взяли участь у цьому заході. Пощастило й мені.

Ми стали свідками історичної події – посадки зонду «Philae», сконструйованого фахівцями Німецького аерокосмічного центру (DLR), на комету Чурюмова-Герасименко. Цей важливий крок наочно демонструє шалений прорив у знаннях з астрономії: ще в добу Середньовіччя люди боялися комет як вісниць лихого, а сьогодні змогли осідлати одну з «волохатих зірок». Надзвичайні враження ми отримали від онлайн-трансляції роботи  науковців Німецького аерокосмічного центру (DLR) і першовідкривачів комети – Клима Чурюмова, українського наукового співробітника Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, та Світлани Герасименко, українського  астронома.

Цікавими були науково-популярні лекції про походження комет, безпілотні космічні апарати, місії з освоєння космосу та перспективи української космонавтики. Крім того, ми відвідали музей авіації НАУ та отримали задоволення від оглядової екскурсії по столиці України.

Всі учасники заходу отримали сертифікати й незабутні враження.

Навоєва  Анастасія,

учениця 10-А класу