Субота, 03.12.2016, 14:44

Головна » 2016 » Травень » 19 » День вишиванки
День вишиванки

Я встану рано-вранці, на світанку,
     Як спалахне на квіточці роса.
     Вдягну найкращу в світі вишиванку
     І оживе, засвітиться краса
     В промінні сонця.

Сьогодні зранку подвір’я школи зарясніло яскравими барвами українських вишиванок. У всіх є добра нагода вкотре переконатися, що вишита сорочка є справді оберегом від злого ока, хвороб, заздрощів, бо і вчителі, і учні усміхнені, веселі, в доброму гуморі.

День вишиванки – всеукраїнське свято, народжене з  української  акції, заснованої студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Черновецького національного університету  Лесею Воронюк  у 2007 році. З того часу щороку в третій четвер травня  мільйони українців вбираються у національний одяг, аби показати свій патріотизм. Близько 40 країн світу підтримали це свято.
         Збереження українських цінностей та їх популяризація важливі  для кожного українця, тому школярі та педагоги нашої школи не просто одяглися у вишиванки, а й організували проведення виховних годин, етнічних хвилинок, флеш-мобу «Вітання вишиванці». Музейна кімната «Берегиня»  приймала учнів молодших класів: екскурсоводи-старшокласники познайомили малечу зі зразками вишивки, розповіли про кольори-символи, значення орнаменту,  у виконанні вокального  ансамблю  «Мрія» пролунала пісня «Україна-вишиванка». Протягом дня юні майстри художнього читання декламували найкращі твори про вишиванку. Загальне фото, зроблене у фіналі акції, демонструє традиційність та оригінальність української вишиванки.

Переглядів: 115 | Додав: Алла | Рейтинг: 5.0/1