Субота, 03.12.2016, 14:47

Головна » 2015 » Жовтень » 20 » День захисника України
День захисника України

З метою вшанування мужності та героїзму захисників країни указом Президента України Петра Порошенка 14 жовтня встановлено державне свято День захисника України. Заходи з цієї нагоди проводилися  в  школі протягом минулого тижня. У класних колективах пройшли виховні години, на яких вшанували тих, хто не зрадив і не скорився, хто готовий боронити рідну землю навіть ціною свого життя, хто своєю професійною чи громадською діяльністю забезпечує  захист держави.

Нашому навчальному закладу  є ким пишатися, є кому сказати слова подяки. Особливо щемливою стала зустріч 10-класників з  учасником АТО, учителем фізичної культури Юрієм  Миколайовичем Багою. Він разом зі своїм сином відстоював територіальну цілісність України. Юрій Миколайович розповідав про традиції військового товариства, згуртованість, взаємовиручку в бою, дякував волонтерам, які постійно дбають про військо, з гордістю демонстрував прапор з побажаннями й підписами бойових товаришів. Воістину правий був  Конфуцій, який  вважав, що лише той, хто повен милосердя, має мужність. Старшокласники вдячні за спілкування й горді, що мають такого вчителя – справжнього героя.

14 жовтня в Україні здавна відзначалося одне з найбільших свят - Покрова Пресвятої Богородиці, яку вважали покровителькою козаків. Українське  козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. «Є святкових днів багато, нам усіх і не згадать…А між ними й наше свято – вшанування козачат», - так розпочалася посвята в козачата учнів 1-2-х класів. У гостях у малечі були козаки, кошовий, отаман; діти співали, змагалися в спритності, гралися, вивчали козацькі правила. Козацькому роду нема переводу!

Урочисто й піднесено пройшло свято у шестикласників. У актовій залі зібралися учні, вчителі, запрошені гості. На екрані – документальні кадри страшних подій на сході України. А потім – розповідь про те, що ще рік тому ми не знали дуже багатьох слів,  пов’язаних з війною, тепер же майже кожну родину опалило полум’я бойових дій, що рік тому ми не особливо звертали увагу на вираз «Слава Україні! Героям слава!», а тепер ці слова набули нового змісту. Говорили про патріотів,  які зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, захоплювались лікарями, які  повертають поранених в АТО з того світу, вшановували волонтерів, на плечах яких тримається наша армія. І зрозуміли, що мужність – це не зневага перед страхом, а вміння, подолавши його, йти далі, падати, помилятися, але ніколи не зупинятися. А наймогутніша зброя проти зла – серце, яке б’ється в такт із стражданнями та величчю свого народу.

Переглядів: 124 | Додав: Алла | Рейтинг: 0.0/0