Субота, 03.12.2016, 14:47

Головна » 2016 » Березень » 12 » "Політ у безсмертя"
"Політ у безсмертя"

Більше чверті століття в нашій школі діє музей Катерини Зеленко. Сьогодні ім’я легендарної льотчиці відоме далеко за межами Сумщини й навіть України. 23 лютого 2016 року виповнилося 100 років від дня її народження. До ювілею дівчини з легенди готувалися учнівський та педагогічний колективи школи. А в цей час відомий сумський письменник і журналіст Петро Нестеренко долав тисячі кілометрів. Автор художніх та художньо-документальних книг присвятив Катерині Зеленко повість «Політ у безсмертя». Більш як 40 років займається ветеран журналістики пошуковою роботою, розповідаючи читачам про фронтові та повоєнні долі учасників другої світової – уродженців Сумщини, звеличуючи людей праці – наших сучасників. До збору матеріалів для книги автор залучив громадськість міста, вчителів та учнів нашої школи. У результаті з’явився розділ книги, до якого увійшли спогади сучасників Катерини Зеленко, уривки із публікацій у пресі, нарисів, поезій. Серед них – виступ керівника шкільного музею К. І. Зеленко –    Ю. В. Ботвінко. Письменник  звернувся до школярів Сумщини із запитанням: «Що ви знаєте про життя і подвиг Героя Радянського Союзу Катерини Іванівни Зеленко?» Роздуми учнів нашої школи Катерини Чернявської, Владислава Шаповала, Поліни Пильчук, Марії Паламарчук теж знайшли своє місце в книзі, презентація якої відбулася 23 лютого 2016 року в Будинку ветеранів. Книгу «Політ у безсмертя» з підписом «Музею Каті Зеленко Сумської школи №27 з вдячністю за те, що свято шанує пам'ять Героїні » подарував Петро Нестеренко представникам нашого навчального закладу.

«Підніміть голову, погляньте у блакить високого неба. І добрим словом згадайте Людину-легенду», –  ці слова з передмови спонукатимуть  молодь пам’ятати й шанувати тих, хто боронив свою країну, не шкодуючи життя.

Переглядів: 76 | Додав: Алла | Рейтинг: 0.0/0