Субота, 25.05.2019, 08:13
Комунальна установа
 Сумська загальноосвітня школа
I-III ступенів №27,
м. Суми, Сумської областіНаше опитування
Загальний стаж вашої педагогічної діяльності?
Всього відповідей: 211
Закладки
Карта
Статистика
Форма входу

Нова українська школа

Нова українська школа

    Реформування початкової освіти – перший крок у рамках впровадження Нової української школи. У травні 2017 року Міністерством освіти і науки України було оголошено конкурсний відбір шкіл, що бажають взяти участь у пілотному впровадженні нового державного стандарту початкової освіти у рамках реформи «Нова українська школа».

    У вересні 2017 року розпочинається пілотне впровадження нового Державного стандарту загальної початкової освіти. Це важливий етап реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа». Перш ніж нові підходи будуть впроваджені в масштабах країни, їх відпрацюють у 100 ретельно відібраних школах. На Сумщині у проекті беруть участь 4 школи: Недригайлівська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Шосткинська спеціалізована школа І ступеня №13, Краснопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27.

    Дослідно-експериментальна робота з теми «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті концепції «Нової української школи» буде здійснюватись на базі двох перших класів, де працюватимуть учителі Ягупа Ірина та Ситник Ірина. Науково-методичний супровід реалізації завдань дослідно-експериментальної роботи здійснюватиме Комунальний заклад Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

    За участю головного спеціаліста Департаменту загальної середньої освіти та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Ольги Малишевої, наукового співробітника відділу роботи з регіональними інститутами післядипломної педагогічної освіти Інституту модернізації змісту освіти Світлани Малікової, начальника відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Лариси Павловської, провідного спеціаліста відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Ніни Ганжі 22 червня 2017 року відбулась зустріч з педагогами школи. Представники МОНУ познайомилися з системою роботи закладу, оглянули матеріальну базу, обговорили актуальні питання та проблеми на шляху до впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти в рамках реформи «Нова українська школа».

    11 липня 2017р. розпочав роботу тренінг для вчителів пілотних шкіл з питань впровадження проекту Державного стандарту початкової загальної освіти.

Тренінг відбувається на базі комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

З нагоди початку роботи до учасників з вітальним словом звернулися: Ганжа Ніна Павлівна – провідний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Захарова Ірина Олександрівна – декан факультету підвищення кваліфікації та перепідготовки Сумського ОІПППО і побажали натхнення та плідної творчої праці.

    Тренінг проводять старші викладачі кафедри дошкільної та шкільної освіти Сумського ОІППО Декунова Зоя Володимирівна та Лавська Алла Михайлівна.

    До проведення тренінгу долучилась Директор департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Гробова Вікторія Павлівна, яка ініціювала спілкування в режимі відеоконференції з Оленою Сайтз, віце-президентом Україно-Американської Асоціації працівників вищої школи, директором програм Міжнародної культурно-освітньої Асоціації (Чикаго, США).

    Олена Сайтз розповіла про систему шкільної освіти Сполучених Штатів та початкової школи зокрема, відповіла на численні запитання учасників тренінгу, побажала присутнім успішного просування у справі формування нової української школи, що спирається на кращій міжнародний досвід. Далі учасники продовжили роботу у плановому режимі.

Освітяни Сумщини взяли участь у

Всеукраїнській серпневій конференції педагогічних працівників

    За участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич 18 серпня 2017 року в приміщенні Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася Всеукраїнська серпнева конференція педагогічних працівників.

Сумську область на заході представляла делегація освітян у складі директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторії Гробової, начальника відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Лариси Павловської, головного спеціаліста відділу дошкільної, загальної середньої освіти Юрія Харламова, начальника відділу фінансово-ресурсного забезпечення Алли Шамрай, ректора Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Юрія Нікітіна, керівників загальноосвітніх навчальних закладів, задіяних у проведенні експерименту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового державного стандарту початкової загальної освіти»: директора Шосткинської спеціалізованої школи І ступеня № 13 Шосткинської міської ради Валентини Балицької, директора Недригайлівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Недригайлівської селищної ради Наталії Колоусової, директора Комунальної установи Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27 Ольги Плотницької, старшого викладача кафедри дошкільної та шкільної освіти Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Зої Декунової.

    Під час конференції обговорювали реформу загальної середньої освіти – концепцію «Нова українська школа» та Державний стандарт початкової загальної освіти, було презентовано оновлені навчальні програми для 5-9 класів, здійснено аналіз підготовки навчальних закладів до нового 2017/2018 навчального року.

    Також працювали секції за темами:

- пілотування Державного стандарту початкової загальної освіти;

- інклюзивна освіта в Україні;

- управління освітою в умовах децентралізації; опорні школи;

- підготовка вчителів до роботи в умовах Нової української школи;

- фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (нова формула розподілу освітньої субвенції).

 

Обмін досвідом - шлях до вдосконалення

     У рамках реалізації проекту Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради «Методичні мости – шлях до співпраці» 27.02.2018 відбулася зустріч освітян м. Конотоп з учителями 1-х класів Комунальної установи Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27, м. Суми, Сумської області, які беруть участь у дослідно-експериментальній роботі з теми «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті концепції «Нової української школи».

 

Пошук
Освітні сайти
Фраза дня

Сумська ЗОШ № 27 © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz