Четвер, 27.06.2019, 13:01
Комунальна установа
 Сумська загальноосвітня школа
I-III ступенів №27,
м. Суми, Сумської областіМеню сайту
Наше опитування
Який клас ви обрали (або збираєтесь обрати)
Всього відповідей: 297
Закладки
Карта
Статистика
Форма входу

Тиждень біології

2018-2019 навчальний рік

     У Сумській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №27, м. Суми, Сумської області цікаво та змістовно проведений тиждень біології з 18.03.2019 по 22.03.2019. Учні школи ознайомились з найцікавішими  сторінками науково-популярної тематичної природничої газети для розумників та розумниць «Колосочок» та науково-популярного природничого журналу для дітей «Колосок»,  у фойє школи було оформлено інформаційний  колаж «Сторінками газети «Колосочок»», інтерактивна фотовиставка «Жива планета», фотозона до Дня щастя. Учні показали уміння мислити, аналізувати й обґрунтовувати свої думки, встановлювати взаємозвязки на показових уроках та позаурочних заходах. Змістовно, цікаво, з високою активністю учнів були проведені позакласні заходи: відеолекторій «Річки України» в рамках відзначення Всесвітнього дня води, хвилинки-цікавинки «Із життя тварин», флешмоб «Щастя – це…», година спілкування «Диво природи – ліс» до Всесвітнього Дня лісів,  «Екскурсія до країни Шоколандія». Під час проведення уроків та заходів учні з учителями уміло використовували інтерактивні дошки, елементи STEM освіти, що дозволило представити навчальний матеріал як систему яскравих образів, полегшило процес запам’ятовування та засвоєння знань, здійснювали міжпредметні і внутрішньопредметні зв’язки, органічно поєднували виховання, навчання й розумовий розвиток учнів.

   

 

2017-2018 навчальний рік

   У період з  26 по 30 березня пройшов Тиждень біології.

  Розпочався Тиждень акцією «Збережемо первоцвіти» під гаслом «Зберігаючи їхнє життя, ми прикрашаємо своє». Учні 6 – х класів ознайомили першокласників з первоцвітами, організували конкурс на кращого знавця первоцвітів, усі учасники отримали   символічні долоньки, а найактивніші –  солодкі призи. 

       

   26 березня цікавий показовий урок у 7-В класі з теми «Розмноження, його значення. Форми розмноження тварин» провела Боровик Н. В. Учні поглиблювали знання з біології та англійської мови: переглядали тематичні ролики та записували біологічні терміни англійською.

    Учні 5 – Г класу разом з учителем основ здоров’я Ткаченко О.О. здійснили подорож у країну «Твоя безпека на залізниці», отримали багато позитивних емоцій та засвоїли правила поведінки на залізничних вокзалах. 

   

   

  27 березня вчитель біології та основ здоров’я Ткаченко О.О. провела показовий урок з теми «Способи орієнтування тварин. Хомінг. Міграція тварин». Учні працювали із сигнальними картками, розгадували ребуси, пакували «валізи знань», обирали важливу інформацію для застосування в повсякденному житті.

   28 березня у 6-В класі провела показовий урок з теми «Папороті» Дейнека Н. М. Протягом уроку школярі, вивчаючи новий матеріал, змінювали стан Дерева пізнання від зимуючого до розквітлого. Дослідили достовірність легенди про квітку папороті, згадали традиції святкування Івана Купала.

        

     Представник еколого-натуралістичного центру Мельникова І. В. провела пізнавальну гру «Думай глобально – дій локально!» з учнями 5-А класу. 

     

     29 березня викладач кафедри біології людини і тварин СДПУ ім. А. С. Макаренка Пташенчук О. О. разом з майбутніми педагогами провели в колективах 8-А, 7-Б, 7-В, 7-Г класів інтелектуальну гру природничого спрямування. Школярі працювали в групах: вчилися висувати версії та обирати правильну відповідь, демонстрували свої знання, кмітливість, розвивали інтуїцію, розширювали кругозір. Усі отримали задоволення, гостинці, а переможці – ще й грамоти!

     На п’ятихвилинках, проведених у 9-х класах, учні отримали корисну інформацію про психологію людини.

    30 березня Дейнека Н. М. провела усний журнал «Сучасна косметика, татуювання, татуаж та гігієна шкіри» у 8-Б класі.

    

2016-2017 навчальний рік

              З 20 по 24 березня у школі проведено Тиждень біології. У понеділок з метою популяризації  біологічних  знань, виховання  поваги та любові до природи у фойє було представлено  інформаційний колаж «Сторінками «Колосочка» та виготовлені школярами газети. У рамках акції «Happy paw» старшокласники провели інтерактивне заняття на тему «Гуманне ставлення до тварин»     з учнями початкових класів. Дітей учили спостерігати за тваринами, правильно за ними доглядати, знайомили з цікавою інформацією про братів наших менших, вчили бути милосердними й чуйними до їх потреб.

21 березня у колективах 6-11 класів проходили екохвилинки «Всесвітній день лісів», у 10-А класі Боровик Н.В. провела показовий урок «Роль вірусів у природі та житті людини. Вірусні інфекції людини та тварин». Учні визначили  роль вірусів у природі та житті людини, розвивали  інформаційні, гігієнічні компетентності, вміння виконувати біологічні вправи, користуючись  інтернетпорталом Learning apps, з використанням QR-коду. Цього ж дня в 9-А класі відбулася наукова конференція «Генетично модифіковані організми – надія людства чи страшна помилка?», Учасники обговорили питання  появи, класифікації та дію генетично-модифікованих організмів, висвітлили передову систему поглядів на можливість використання генетично-модифікованих продуктів, з’ясували природу їхнього впливу на організм людини, висловлювали  власну позицію щодо використання генетично- модифікованих організмів за допомогою Google-опитувальника, акцентували увагу  на необхідності бережливого  ставлення до свого організму.

22 березня протягом дня проходили екохвилинки до Всесвітнього дня водних ресурсів, Дейнека Н.М. провела показовий урок у 7-Б класі «Способи орієнтування тварин. Міграції тварин. Хомінг». Робота учнів на уроці була побудована на основі інтерактивної презентації. Для восьмикласників проведена пізнавально-конкурсна гра «Акорди здоров'я».

23 березня Ткаченко О.О. організувала проведення усного журналу із залученням медичної сестри Стороженко Н.Б. у 5-Б класі «Разом здолаймо туберкульоз» та урок у 11-Б класі «Вплив діяльності людини на стан біосфери». 24 березня  - Всесвітній день  боротьби з туберкульозом. Тому проводилися екологічні  хвилинки, лекція для учнів 9-А класу  «Туберкульоз – проблема людства», де студенти 3 курсу медичного факультету СумДУ  надали інформацію про  причини, наслідки, особливості виникнення та поширення  туберкульозу, закликали дбати про  власний  організм, вести здоровий спосіб життя. Завершальним етапом проведення Тижня біології стала екскурсія до Музею патологічної анатомії СумДУ, де учні розширили знання щодо особливостей будови людського організму та переконалися у необхідності збереження власного здоров’я.

 

 

 

 

2015-2016 навчальний рік

           З 14 по 19 березня в школі був проведений Тиждень біології та екології. У фойє оформлено виставку «Колосковий вернісаж», за допомогою  якої кожен міг поповнити свої знання.  Боровик Н. В. провела  клубну годину «Кімнатні рослини навколо нас», показові  уроки «Папороті. Лабораторне дослідження будови папоротей»,  «Вірусні хвороби – глобальна небезпека». Та найбільше запам’яталась учням науково- розважальна програма. Саме тут вони змогли  продемонстрували вміння застосовувати отриману на уроках інформацію, відчули  атмосферу змагання, поглибили знання з курсів ботаніки та зоології.

         Ткаченко О. О. організувала для  старшокласників поїздку до Клініки, дружньої до молоді. Сертифіковані тренери за програмою «Здоров’я  жінок України» провели з учнями тренінг «Майбутнє треба планувати». Було обговорено міфи та факти стосовно репродуктивної поведінки молоді та сучасні методи контрацепції.

         Дейнека Н. М. провела «Біологічний марафон» з учнями 7-их класів. Школярі подорожували від станції до станції, застосовуючи свої знання з ентомології, орнітології, ботаніки, іхтіології та інших наук; демонстрували  спостережливість та  кмітливість. Цікаві запитання з рубрики «Біологія й міфологія» активізували вболівальників, змусили творчо попрацювати й стимулювали інтерес до вивчення біології.

         Спільно  зі студентами Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка  семикласники взяли участь у конференції «Значення озонового шару для живих організмів». Учні виступали в ролі історика, біолога, фізика, хіміка, еколога, розкриваючи суть питання. А потім учасники відповідали на блоки питань з кожної області, отримуючи фішки, за допомогою яких учні змогли покращити свої результати з відповідних навчальних дисциплін.

         Процеси життєдіяльності птахів та їх здатність літати розглядали учні 8-Б класу. Учні створювали «Спільний проект», самостійно вивчаючи в групах особливості травної, дихальної та кровоносної систем. Результатом спільної роботи стала таблиця, у якій було узагальнено навчальний матеріал. Заключний етап уроку був особливо цікавим: вправа «Вірю – не вірю» надала можливість подумати над цікавими фактами з життя птахів. 

2014-2015 навчальний рік

План проведення

Тижня біології

№ з/п

Дата

Відповідальний

Час, місце проведення

Тема заходу

1

16.03.15

Ткаченко О.О.

Боровик Н.В.

Дейнека Н.М.

Протягом перерв

Девіз дня:

«Знання складаються з дрібних крихт щоденного досвіду»

                        Д.Писарєв

Біологічний дайджест «Біологічні науки»

2

17.03.15

Ткаченко О.О.

Дейнека Н.М.

 

 

Протягом уроків

Девіз дня:

«Пізнання починається

зі здивування»

                                      Арістотель

  «Цікава біологія»

Біологічні п’ятихвилинки

3

18.03.15

Боровик Н.В.

Ткаченко О.О.

 

7 урок,

9-А,Б,В

Девіз дня:

«Лікує хвороби лікар,

а виліковує природа»

Екскурсія до музею

патанатомії СумДУ

4

18.03.15

Боровик Н.В.

Ткаченко О.О.

 

Протягом уроків

Біологічна мозаїка

Біологічні пятихвилинки

5

19.03.15

Боровик Н.В.

Ткаченко О.О.

Дейнека Н.М.

 

Протягом уроків

Девіз дня:

«Не думки слід навчатися,

а думати»

                                            І.Кант

 «Знавці первоцвітів»

Біологічна вікторина

6

19.03.15

Дейнека Н.М.

7 урок,

212 каб

Усний журнал

«Червона книга»

7

20.03.15

Боровик Н.В.

Ткаченко О.О.

 

5 урок,

109 к.

Девіз дня:

«Гра – це та «чарівна паличка», яка навіть нудне знання вмить перетворює на цікаве та захоплююче»

 «Біологічний вінегрет»

вікторина

8

20.03.15

Боровик Н.В.

Ткаченко О.О.

Дейнека Н.М.

 

Протягом перерв

Пригоди у замку

на острові «Біо»

розгадування шифрограм та головоломок

Фотозвіт

Пошук
Освітні сайти
Фраза дня

Сумська ЗОШ № 27 © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz