Субота, 25.05.2019, 07:55
Комунальна установа
 Сумська загальноосвітня школа
I-III ступенів №27,
м. Суми, Сумської областіНаше опитування
Який клас ви обрали (або збираєтесь обрати)
Всього відповідей: 293
Закладки
Карта
Статистика
Форма входу

Тиждень зарубіжної літератури

 

2018-2019 навчальний рік

    Зарубіжна література – особливий предмет,  тому і тиждень, присвячений йому, був неймовірно насиченим і цікавим. У понеділок учні з допитливістю розглядали тематичні газети у фойє та біля кабінету літератури, розгадували кросворди, відповідали на запитання, пригадували улюблених героїв. Біля бібліотеки всі охочі мали можливість ознайомитися з буктрейлерами творів. Але найцікавішими були уроки та заходи, де учні демонстрували не лише свої знання та ерудицію, але  й акторські та ораторські здібності. Шестикласники  представили  постановки  оповідань А.Чехова, позмагалися  у розгадуванні ребусів та виконанні літературних завдань, показавши серйозну командну гру; п’ятикласники  інсценізували уривки з повісті М. Твена «Пригоди Тома Сойєра»;  учні 7-х класів поринули у світ фантастики; восьмикласникам та одинадцятикласникам сподобалось випробовувати свої знання у захоплюючому  квесті «Стежками зарубіжної літератури», а паралелі  9-их та 10-их класів продемонстрували  вміння дискутувати, знаходити інформацію для конференції та акторську майстерність під час інсценізацій п’єси Б.Шоу «Пігмаліон». Загалом, можна відзначити, що Тиждень зарубіжної літератури сподобався і школярам, і педагогам, подарувавши всім незабутні емоції та враження.   

 

2017-2018 навчальний рік

     Тиждень зарубіжної літератури в школі – завжди справжнє свято для учнів та вчителів. Цього року це була подорож у часі та просторі. Учні 11-х та 8-х класів занурились у захоплюючий світ мистецтва на літературно-музичному святі «Співучою мовою сонета», семикласники на показовому уроці мали змогу особисто познайомитися із майстром детективного жанру Артуром Конан-Дойлом та його славетними героями Шерлоком Холмсом та доктором Ватсоном, спробувати себе в ролі детективів. Учні 9-х та 10-х класів побували в інтелектуальній кав`ярні, де посмакували найкращими «літературними смаколиками», відчули себе режисерами під час гри «Сам собі кухар», а шестикласники здійснили подорож у майбутнє і поділилися  враженнями від своїх фантазій. П`ятикласники  зустрілися з улюбленими героями прочитаних книг, а за допомогою ментальних карт, які створили самостійно, та завдяки поезії Марини Цвєтаєвої зробили висновки про значення книги в людському житті і особисто для кожного з них. Виставка газет, виготовлених творчими учнями, також не лишила байдужим жодного школяра. Свято літератури  в нашій школі залишило слід у  душах і серцях дітей.   

   

      

         

2016-2017 навчальний рік

         Тиждень зарубіжної літератури: політ фантазії у часі і просторі.

         Розпочався він традиційно з виставки яскравих стіннівок, із яких можна було дізнатися цікаві факти біографії улюблених письменників, секрети створення улюблених книжок. Справжнім святом для п’ятикласників стало літературне шоу «Хвилина слави», де кожен учень міг відчути себе казковим чи літературним героєм, узяти участь у вікторинах та конкурсах. Продовжили естафету восьмикласники. Вони заглибилися в епоху Відродження  й представили генія на літературному святі «Романтик Шекспір». Учні читали сонети,розкривали секрети його особистого життя, виконували хореографічні та музичні композиції.

         Своєрідним відкриттям став для дев’ятикласників урок з вивчення біографії  М.В.Гоголя. «Бережіть у собі людину» –  разом з А.П.Чеховим закликали товаришів шестикласники, які взяли на себе відповідальність викрити людські недоліки своєю майстерною акторською грою. Школярі здійснили постановку оповідань «Хамелеон», «Розмазня», «Злий хлопчик» та творчо переосмислили й осучаснили сюжет оповідання «Товстий і тонкий».

         Учні 10-11-х класів переймалися вічною загадкою любові. Літературно-музична композиція «З коханими не розлучайтесь!» познайомила старшокласників із таємницями особистого життя видатних поетів та прозаїків. А блискуче виконання учнями їхніх поезій та романсів нікого не залишило байдужим.

 

2015-2016 навчальний рік

          З 11 по 17 квітня 2016 року в школі проходив Тиждень зарубіжної літератури. У понеділок зранку учні з цікавістю розглядали газети, виготовлені шанувальниками цього предмету: одні знайомилися з цікавими фактами з біографії письменників, інші залюбки відповідали на питання вікторини, розгадували кросворди. Цього ж дня відкрилася літературна вітальня «Невтомний трудівник та науковий геній Жуль Верн». Учні 6-Б класу під керівництвом учителя Гунбіної С. І. підготували інсценізації уривків з романів письменника, розповідали про його життєвий та творчий шлях, демонстрували науковий проект. 12 квітня в актовій залі відбулося літературне свято «І нема дивнішої краси, і нема святішої святині». Учасники заходу познайомилися з творами зарубіжних письменників, які зверталися до теми матері й материнства. Школярі захоплювалися поезією, музичними творами, із задоволенням переглядали відео кліпи. Особливо сподобалися глядачам постановка уривку з казки О. Вайльда «Хлопчик-зірка» та пісні у виконанні учнів 2-х та 6-х класів.


          13 квітня день розпочався з інформаційних п’ятихвилинок. Учні 11-х класів разом з учителем Поповою Л. І. підготували цікаву інформацію про письменників-математиків, біологів, хіміків, істориків та ознайомили з нею учнів 7-х, 8-х та 10-х класів. Того ж дня в актовій залі зібралися старшокласники на літературний вечір «Все починається з любові». Учасники заходу поринули в романтичну атмосферу почуттів видатних ліриків ХVІ – ХХ століть.

           У четвер, 14 квітня вчитель Дурницька О. Г. провела показовий  урок «Новела «Останній листок»  –  гімн людині, котра здатна на самопожертву заради ближнього». Завершав Тиждень зарубіжної літератури турнір юних літературознавців 5-х класів. Змагалися дві команди: дівчаток і хлопчиків. Діти із задоволенням виконували цікаві завдання: «Німе кіно», «Дешифрувальник», «Намалюй літературний твір» та ін.. Зацікавилися не лише учасники турніру, а й гості. Предметний тиждень пройшов цікаво, весело й творчо. Сподіваємося, проведені заходи залишать добрий слід у душах дітей.

    2014-2015 навчальний рік     

План проведення

Тижня світової літератури

Дата

Назва

Клас

Час і місце проведення

Відповідальні

06.04.2015

Відкриття тижня світової літератури. Театралізоване літературне свято «Чарівний мішок»

5-Б

11.50 Актова зала

Гунбіна С.І.

06.04.2015 - 10.04.2015

Виставка-конкурс стіннівок

5-11

Фойє школи

Учителі світової літератури

07.04.2015

Літературно-музична композиція «Україна у творчості зарубіжних письменників»

10-11

 7 урок І зміни, актова зала

Попова Л.І.

08.04.2015

Квест «Всесвітні пазли»

6, 9

Протягом перерв

Попова Л.І., Дурницька О.Г.

08.04.2015

Літературна вітальня «Засідання клубу англійських джентльменів»

7- 8

7 урок І зміни, каб. №303

Гунбіна С.І.

09.04.2015

Інсценізація уривку з роману Е.Портер «Полліанна» (з конкурсною програмою)

5-А

7 урок І зміни, каб. № 303

Гунбіна С.І.

10.04.2015

Літературна вітальня «Байка вчить, як на світі жить»

6-Г

7 урок І зміни,каб. №303

Дурницька О.Г.

      Тиждень світової літератури в школі став  справжнім святом для учнів, їх батьків та вчителів. Кожен, хто заходив у приміщення , відразу поринав у захоплюючий світ літератури завдяки цікавим газетам, які пропонували мало відому  інформацію про творчість письменників, завдання, головоломки, кросворди. Відкрили Тиждень святом «Чарівний мішок», яке підготували учні  5-х класів разом із Світланою Іванівною. Яскрава вистава захопила запрошених учнів молодших класів. Учасники, одягнені в  костюми казкових героїв, порадували присутніх чудовою грою, танцями та піснями. І самі актори, і глядачі були задоволені.

Наступного дня старшокласники з Поповою Л.І. зібралися в актовій залі, щоб розповісти про зв’язки з  Україною письменників різних країн світу. Виявляється, наша гостинна країна стала натхненням для австрійського письменника Р.М.Рільке, коханням усього життя – для французького реаліста О. де Бальзака; нашою батьківщиною захоплювалися російські поети А.Фет, Ф.Тютчев, О.Пушкін, С.Єсенін, В.Маяковський. А.Ахматова народилася й провела значну частину життя в Україні, А.Чехов неодноразово приїздив на відпочинок  на Луку в Сумах. Учні декламували вірші, розповідали цікаві факти з життя та творчості письменників.

А потім учні залюбки спробували й себе в ролі детективів: розгадували логічні загадки, розшифровували криптограми . У четвер учні 5-х класів вчилися гратися в радість разом із веселою дівчинкою Полліанною, яка завітала до гурту прямо з художнього твору.  Середа полонила шестикласників  цікавою грою-квестом «Всесвітні пазли», а учні 7-8-х класів провели «Засідання клубу англійських джентльменів». Доктор Ватсон підготував віртуальну екскурсію до Музею Шерлока Холмса. Із завмиранням серця глядачі спостерігали за інсценізацією уривка з оповідання А.Конан-Дойля «Пістрява стрічка».

А герої неодноразово нагадали школярам про людські вади, яких варто позбутися. Сподіваємося, бажаючих звернутися до літературних джерел побільшає. Дякуємо активним учасникам за підготовку та проведення Тижня світової літературиЗаключний день теж був досить насиченим і повчальним. Семикласники разом  з Ольгою Григорівною переконали запрошених, що «Байка вчить, як на світі жить».


.

Пошук
Освітні сайти
Фраза дня

Сумська ЗОШ № 27 © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz